Eki 18

3d-touchTürkiye’de mobil bankacılık alanını takip edenler çok yakından bileceklerdir ki; her sene çıkan yeni iOS versiyonu ile gelen yenilikleri takip eder ve bu özellikler ile uyumlu yenilikleri haya geçirmeye çalışırız.

iOS7’den beri sürdürdüğümüz geleneğimizi bu sene de bozmadık.

iOS 9 ile birlikte developer’lar açısından çok fazla yenilik dikkat çekmese de, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus lansmanında duyurulan 3D Touch herkesi etkilemeyi başarmıştı.

Lansmanı izlerken, uygulamanın içine ve dışına ekleyebileceğimiz yenilikler aklımızda belirmeye başlamıştı. Bunlardan hızlı olarak hayata geçirebileceğimiz, kullanıcılara ikon üzerinden Hızlı Aksiyonlar sunma özelliğini; Facebook ve Swarm gibi pek çok ünlü App ile aynı zaman diliminde yayınlamayı başardık.

Cihazlar henüz ülkemizde satışa çıkmadığından dolayı testleri Emulator üzerinden gerçekleştirerek yayına aldık ve Türkiye’de yine bir ilki gerçekleştirmiş olduk.

Bu sayade kullanıcılar Akbank Direkt Mobil ikonuna sertçe dokunarak “Para Çek, Tranfer Yap ve Ödeme Yap” menüsüne hızlıca ulaşabilir, ve istediğini seçerek doğrudan ilgili menüye yönlenerek zaman kazanabilirler.

iOS 9 ve iPhone 6s bazında yeniliklerimiz üzerinde çalışmaya devam ettiğimizi de söylemeden geçmeyeyim 🙂

Sizde Yorumunuzu Yazın

Powered By E-Net