Kas 29

Akbank Direkt - Apple TV

Apple’ın 9 Eylül 2015’teki etkinlikte tanıttığı yeni nesil Apple TV, yepyeni özellikler kazandı. Artık tvOS adında kendine özel bir işletim sistemine sahip olan cihaz, 3.parti uygulamaları da destekler hale geldi. Ve Türkiye AppStore’da Ekim ayı’nın sonunda raflardaki yerini aldı.

tvOS herkes için olduğu gibi bizim içinde yeni bir platformdu. Akbank Direkt olarak tvOS’da olmalı mıyız, olmalıysak hangi kapsamda olmalıyız sorularının cevabını aradık. tvOS’un kullanıcılar için mevcut mobil dünyadan çok farklı bir deneyim olduğunun ve kapsamın bu platforma özel olması gerektiği konusunda hemfikirdik. Düşüncemize göre, ilk aşamada bir TV üzerinden kullanıcılar finansal işlem yapmaya sıcak bakmayabilirler, ancak veri izleme konusunda oldukça istekli olabilirlerdi. Bu kapsamda da en uygun içerik “Yatırım İşleri” olabilirdi. Mevcutta TV kanalları üzerinden bu şekilde bir takip için bir alışkanlık vardı ve bu deneyimi tvOS’a aktarmak, kullanıcılar için en ideal içerik olacaktı.

Apple TV Akbank DirektBu düşünceler ile Apple TV’de yerimizi almak üzere, partner firmamız Valensas ile birlikte hızlıca çalışmalara başladık. Kullanıcıların; İç ve Dış Piyasa Bilgilerini, Dünya Borsalarını, Video Haberleri, Günlük Piyasa Yorumlarını ve Piyasa Haberlerini Akbank müşterisi olmasalar bile izleyebilecekleri bir uygulamayı hızlıca hayata geçirdik. Ek olarak, kullanıcılara QR Kod ile hızlıca giriş yaparak, BIST100 verilerinizi anlık olarak izleyebilme imkanını da tanıdık.

Giriş yöntemi için ise, Apple TV’nin klavyesindeki zorlukları düşünerek çok daha kolay ve hızlı bir yol bulduk. Kullanıcılarımız; Akbank Direkt Mobil iOS uygulamasına eklediğimiz “Apple TV’ye bağlan” menüsü ile  kamerayı açabilir ve Apple TV’de yer alan QR Kod görselini okutarak giriş işlemlerini tamamlayabilirler.

Akbank Direkt , pek çok kez olduğu gibi Apple TV platformunda Türkiye’de bir ilk oldu. Ve yayına girdiği hafta Apple tarafından, Önerilen Uygulamalar listesinde ilk sırada yerini aldı.

6 Responses to “Apple TV”

 1. Gala Garsonu Says:

  Uzun zamandır muzlu rulo pasta yemeye gelmediniz arkadaşım. Gelin de biraz t.şak geçelim. Sup…puhahahaha

 2. Nene Hatun Cafe Garsonu Says:

  Yalnız yarım saatte bir sipariş vermek zorundasınız. Su olmaz.

 3. Serkan Says:

  Abi Apple’in en pislik şeyi Apple TV. En pislik insanlar kullanıyor bunu.

 4. Serkan Says:

  Serkancım sen rahat ol. Şakayıkla konuşcam ben, ayarlıycam o işi. Referans benim Şakayık.

 5. Şakayık Says:

  Referans sensen olur kardeşim. Yalnız oda kalmadığı için mutfakta kalır arkadaşın.

 6. Murat Says:

  Ooo beyler. Burada da mı karşılaştık… QR Kod ile hızlıca giriş yaparak, BIST100 verilerinizi anlık olarak izleyebilme imkanını yakaladığım için Gökhan arkadaşıma teşekkür ederim. Ooooo…

Sizde Yorumunuzu Yazın

Powered By E-Net