Mar 27

Apple Watch Logo

Apple Watch’ın duyurulmasından sonra, Mobil dünyasının içindeki çok kişi gibi zamanımın büyük bir bölümünü Apple Watch’un özellikleri ve ne tür uygulamalar yapılabileceği konularını araştırmaya harcayarak geçirdim.

Akbank Direkt Apple Watch uygulaması üzerinde çalışırken, bu araştırmaları ve haberleri başkalarıyla da paylaşmak üzere www.applewatch.gen.tr sitesini hayata geçirmeye karar verdim.

Aslında Tim Cook tarafından 9 Eylül’de yapılan lansman da akıllı saatin adının iWatch değilde Apple Watch olağını duyduğum anda domain araştırmalarına başlamış farklı formatlarda apple watch domaininlerini kayıt etmiş ve ilk gece tek bir sayfadan oluşan içerik ile siteyi aktif hale getirmiştim. Ancak sonrasındaki yoğunluktan daha geniş kapsamlı bir site yaparak canlı hale getirmek maalesef mümkün olmamıştı.

Apple Watch

AppleWatch.gen.tr sitesi üzerinden Apple Watch ile ilgili pek çok haberi takip edebilir ve Watch uygulama tanıtımlarını inceleyebilirsiniz.

Bu arada Akbank Direkt’in Apple Watch uygulaması pek çok özelliği ile şimdiden hazır durumda olduğunu da belirtmeden geçmeyeyim. 🙂

One Response to “Apple Watch”

  1. Gökhan Eğri » Blog Archive » Apple Watch için Akbank Direkt hikayesi Says:

    […] 2 Haziran tarihinde WWDC 2014 canlı yayınında Tim Cook tarafından sürpriz bir şekilde meşhur “one more thing” cümlesiyle tanıtılması tabiki milyonlarca insan gibi beni de ekrana kilitledi. Ve isminin beklenin aksine iWatch değil de Apple Watch olduğunu duyunca öncelikle canlı yayını arka plana alıp hemen birkaç domain araştırmasına giriştim ve 4-5 kadar “applewatch” domainini reg’ledim.  (Hazır Apple Watch ile bu kadar haşır neşir iken, http://www.applewatch.gen.tr adresini de sonunda yayına alabildim.) […]

Sizde Yorumunuzu Yazın

Powered By E-Net