Eyl 18

Akbank Direkt Mobil iOS 8 WidgetAkbank Direkt Mobil olarak mobil dünyanın hızını yakından takip etmeye devam ediyoruz.

Haziran ayındaki “iOS 8” lansmanı ile birlikte tanıtılan Widget ve 3. Parti kullanımlarına açılan Touch ID (parmak izi) özelliklerini yakından takip ettik ve hızlıca çalışmalara başladık.

iOS 8 widget ile ilgili olarak, daha önce yayına almış olduğumuz Android Widget’ımız ve iOS’a özel olarak neler yapabileceğimiz üzerine yoğunlaştık.

Ajansımız R/GA ile birlikte yaptığımız değerlendirmeler sonrasında; kullanıcılarımıza hızlı olarak Döviz Kurlarını ve Hisse Senedi değerlerini sunmanın yanısıra, En Yakın Akbank ATM ve Şube’lerini görmelerine de fırsat verdik. Tasarım ve kullanıcı deneyimi konularında R/GA ile çalıştığımız Widget’ın geliştirmeleri Akbank BT Ekiplerimiz tarafından gerçekleştirildi. Ek olarak, tabiki Widget için eklemelerimiz sonraki update’lerde devam edecek.

iOS 8 Widget’ımız ile yine Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiştik olduk.

iPhone 5S’in tanıtıma ile hayatımza giren Touch ID (parmak izi) ise 1 sene sonrasında, Haziran ayındaki iOS 8 lansmanı ile birlikte 3. Parti kullanımlarına açılacağı Apple tarafından açıklanmıştı.

Touch ID Api’sini inceleyen BT Ekiplerimizle birlikte, uygulama içerisinde nasıl konumlayacağımız konusunda ortak bir fikir alışverişinde bulunmamız sonrasında, uygulama içerisindeki onaylarda kullanma kararı aldık ve hızlıca çalışmalara başladık.

iPhone 5S ve üzeri iOS 8 işletim sistemli cihazlarınızda parmak izi tanımız var ise, Akbank Direkt Şifrenizi girerek  bunu Akbank Direkt Mobil’den aktif edebilecek ve tek Şifre ile son derece basit ve hızlı bir giriş yapısı olan Akbank Direkt Mobil’de, uygulama içerisinde sizden istenen onaylarda parmak iziniz ile işleminize devam edebileceksiniz.

Burada bir parantez açmak gerekirse, Touch ID özelliğini İş Bankası ile birlikte 1’er gün ara ile yayına almamız ise ülkemizdeki mobil dünyanın gelişimi ve hızı adına oldukça güzel bir gelişme.

Bu 2 inovatif yenilik, 17 Eylül 2012’de yayına aldığımız Akbank Direkt Mobil’in 2 yaş gününe yakışır bir kutlama oldu. 🙂

 

Sizde Yorumunuzu Yazın

Powered By E-Net